alt

DANIŞMAN

M. ŞEREF AKKAŞ

Hayatın bana verdiği en iyi ödül

bilgilerimi ve deneyimlerimi paylaşma şansı!

alt
İster bireysel ister kurumsal olsun, danışmanlıkta en önemli yaklaşımım bütün kadar detayı, bugün gibi dünü ve geleceği, yöntem kadar insanı göz önünde bulundurmak. Aslında danışmanlık bir yandan eğitmenlik içerirken bir yandan da koçluk ve mentorluk gerektirir.

Gözlem danışmanlığımın ilk unsurlarından biridir;

dürüstlük ve çözüm odaklı olmak, dinlemek, tarafsız bakış açısı ile değerlendirmek, birey ve kurum için en makulünü önermek arkasından gelir. Amacım, bilgi ve deneyimlerimi ihtiyaç duyanlarla paylaşarak yollarına ışık tutmak!

DANIŞMANLIK

DANIŞMANLIK
YAPTIĞIM ALANLAR

alt
Sistem uyumsuzlukları ya da sistemin parçalarındaki genel akışla ilgili uyumsuz haller, en basit haliyle “işlevsel performans düşüklüğüne” yol açar.
Dolayısıyla, sistemler arası ya da sistemi oluşturan unsurların kendi içindeki uyumunu, ehil bir şekilde oluşturmanın ya da sürdürmenin önemi açıktır. Aileden ya da doğuştan gelen hususlar, kendi bireysel doğamızı oluşturmakla birlikte, hemen hepsi öğrenme faaliyetimiz doğrultusunda daha üst seviyelere ulaştırılabilirler. “Aile Şirketi” içinde faaliyetlerimizi sürdürürken kilit unsurlardan biri “kendi” doğamız doğrultusunda sistemlerimizi daha etkin kılmaktır. Bu çerçevede, “şirket – aile – ortaklık – iş etkileşimlerine” yönelik olarak bazı danışmanlık uygulamaları “yaşam ve iş akışına” katkı sağlayabilir.

Aile ve / veya Ortaklık Anayasası Süreç Çalışması
Aileden gelen şirket ortaklığı kadar sonradan gündeme gelen şirket ortaklıklarında da, bir kısım temel unsurların herkesçe bilinir ve dikkate alınır bir çerçeve içine alınması önemlidir.


DETAY DETAY DETAY
Şirket Ortakları “Yönetim Danışmanlığı”
Aile şirketlerinde, faaliyetler içinde yer alan ortaklara yönelik olarak yönetsel sistemlerin geliştirilmesine destek olunmasını içeren faaliyetlerdir.
Detay Detay Detay
Şirketlerde Kuşak Farklılıkları
Sadece bugünün değil yüzlerce yıllık insani tarihimizin su üstünde yer alan temel konularından biri kuşak farklılığıdır. Son derece doğal olan bu olgu, kimi zaman
son derece olumlu kimi zamanda sorun oluşturucu bir hale gelebilmektedir.

DETAY DETAY DETAY

İşyeri Çatışmaları ve Etkin İletişim

Birden çok insanın yer aldığı hemen her sistem, ara ara geliştirme ve/veya yeniden konumlandırma ihtiyacını gösterir. Hem ekiplerin yönetimi hem de işlerin şirket stratejisine ve/veya hedeflerine yönelik geliştirilmesi liderlik konularını öne çıkartır.

Detay Detay Detay
5D Etkileşimi
Ülkemizdeki yöresel kültürde, altın takının ayrı bir yeri vardır. Hem süs hem güvence hem de hediye olarak kullanılır.
“Beşi bir yerde” olarak adlandırılan çeşidi, 5 Cumhuriyet Altınının bir araya gelmesi ile oluşur. Anlayacağınız, ayrı bir “kıymeti” ya da “değer ölçütlüğü” söz konusudur.
DETAY DETAY DETAY
Değişim Süreci Moderasyonu
Yaşamda hiçbir şey sabit değil. Hemen her olgu şu ya da bu şekilde değişmek durumunda aslında. Doğa içinde bunu gözlemlesek de, “değişim” kavramı
bize genellikle
sevimli gelmez.

Detay Detay Detay
“Terzi Usulü” Yönetsel Danışmanlık
Bazen ya da bazılarımız için “hazır kıyafetler” üzerimize tam uyar. Bazen de uymaz, çeşitli nedenlerden dolayı bir “terzi” eline gereksinim duyarız. Günlük yaşamda da bunun benzerini pek çok alanda gözlemleyebiliriz.

DETAY DETAY DETAY
“Kişisel” Durum Değerlendirmesi – Profil Raporu Ve Yol Haritası Çalışması

Antik çağdan gelen çok kıymetli bir deyiş vardır; “Kendini Bil”. Bilgi sahibi olmakla bilge olmanın aynı olmadığını yaşadığımız çeşitli durumlarla gözlemleriz.

Detay Detay Detay
Bireysel Kriz Yönetimi

Türk Dil Kurumu “kriz yönetimi” ifadesini tanımlarken üç ayrı durumu öne çıkartmaktadır. Bir ülkenin karşılaştığı ulusal, uluslararası herhangi bir sorun veya doğal afet durumlarında sorunun en az zararla atlatılabilmesi için konunun uzmanlarından oluşturulan kurul.

Detay Detay Detay

7/24

İLETİŞİM FORMU

 

Danışmanlık Hizmetlerim Hakkında Bilgi Almak İstiyorsanız Bana Yazın...